ApplyAtA, Meslek Lisesi öğrencilerinin merkezi sınav sistemi YKS ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’na  yerleştirilmeden önce, aday öğrenciye kişisel becerilerini, hayallerini, projelerini ve hangi programı neden istediklerini anlatma şansı tanıyarak, onlara sağlanacak  Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Burs Desteği ile yükseköğretimde doğru ve istediği alanda eğitim alabilme olanağı sunar.

ApplyAtA öğrencilerin eğitim almak istedikleri programı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nu tanımalarını, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda aday öğrencileri tanımasını sağlayan bir süreç yaratır. Öğrencilerin doğru alanlara ve programlara yönelmesine olanak sağlayan bir sistem olarak önemli bir işleve sahiptir.

ApplyAtA ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ülkemizin genç insan kaynağını daha doğru yönlendirmeyi; uygun alanlarda eğitim alma imkânını; tekrar tekrar üniversite sınavına girme oranlarını düşürmeyi; karakter özellikleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim alan gençlerin, mutluluklarını olduğu kadar üretkenlik ve verimliliklerini de artırmayı hedeflemiştir.